×
destinatii
Destinații
inedite
Inedite
wow Wow
24
lux Lux
81
tradiționale Tradiționale
141
priveliște Priveliște
176
retrase Retrase
32
în munți În munți
19
pe malul apei Pe malul apei
213
în pădure În pădure
244
domeniu Domeniu
27
peisagistică Peisagistică
111
agro Agro
23
la țară La țară
46
fermă Fermă
11
herghelie Herghelie
14
livadă Livadă
35
cramă Cramă
7
boutique Boutique
217
castel Castel
6
conac Conac
9
log home Log home
122
tiny Tiny
53
a-frame A-frame
139
hobbit Hobbit
1
glamping Glamping
12
camping Camping
6
plutitor Plutitor
7
SPA SPA
63
piscină Piscină
342
gastro Gastro
403
Proprietăți favorite
Ultimele vizitate
Aprilie - Mai 2027
joi
vin.
sâm.
dum.
lun.
mar.
mie.
29
30
1
2
3
4
5


vezi calendarul complet





Decembrie 2026
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
21
22
23
24
25
26
27


vezi calendarul complet





Decembrie 2026 - Ianuarie 2027
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
28
29
30
31
1
2
3


vezi calendarul complet





0 oferte Paste
0 oferte Craciun
0 oferte Revelion
Total oaspeti:
Camera 1
Camera 2
Camera 3
Camera 4

Casa Ade

Slănic Prahova
Adaugă recenzie Toate recenziile

Puchianu Georgiana din București (familie cu copii mici)
11.09.2023 - nota: 7.33
Localizata aproape de principalele puncte de interes (cateva minute cu masina), frigider in camera, bucatarie exterioara si interioara utilate, vila pare construita destul de recent, finisarile ok.
Toatele camerele sunt situate la etajul 1.
Ca si minusuri, intrarea in curte se face printr-o spalatorie auto, astfel ca daca in momentul in care vrei sa intri sau sa iesi din curte cineva isi spala masina, trebuie sa aștepți sa termine, ceea ce uneori poate fi destul de deranjant.
La capitolul curățenie se poate mult mai bine.
Am avut o camera cu pat matrimonial si o canapea extensibila. Patul era ok, insa canapeaua veche si cu o saltea tare care scârțâia foart rau la cea mai mica miscare. Din camera lipseste cu desavarsire un dulap in care sa iti pui hainele, iar din baie lipsesc suporturi pentru prosoape (e doar unul, pentru prosopul de maini, langa chiuveta).
Bine ca am stat doar 2 nopți, dar daca mergeam pentru mai multe zile ar fi fost deranjant sa stam cu hainele in trolere.
Un alt aspect mai ciudatel este faptul ca bucătăria pentru turiști este folosita si de proprietari.
Proprietarii amabili si săritori, doamna foarte prietenoasa.
Carmen Mirita din Buzau (cuplu tânăr)
20.06.2022 - nota: 4.33
Inconvenient, în aceeasi curte, proprietarul are spălătorie auto. Ceea ce creează un zgomot teribil. Proprietarul, în dimineața plecării, a binevoit să oprească boilerul, întrerupând furnizarea pensiunii cu apă caldă. Întrebându-l, răspunsul a fost unul halucinant, i-am consumat 500 l de apă. Vorbim despre un grup de 13 persoane cazat 2 nopți. Un calcul rapid evidențiază un consum de sub 40 l de om. Nu vă recomandăm casa Ade, este mai bine pentru liniștea dumneavoastră să mergeți în altă parte!

Răspunsul proprietății:
Mulțumim pentru recenzie. Revenim cu clarificări:exista o spălătorie self service in curtea proprietății aceasta fiind situata la strada, camerele destinate închirierii nu sunt in apropierea acesteia.Cele doua boxe sunt antifonate, iar aceasta spălătorie nu este deschisa non stop, exista un program zilnic de la 08:00 la 20:00. În legătură cu apa caldă, pensiunea este dotată cu un boiler de 500 de l cu încălzire bipolară, electric și panouri solare.Acesta nu a fost oprit, ci pur și simplu temperatura din acesta a scăzut. Nu a fost acuzat nimeni din grup că a consumat apa caldă în mod voit. Pur și simplu am anunțat că durează până se va încălzi apa. Nu au mai fost astfel de incidente până acum. Au mai fost cazate grupuri de 10-15 persoane și nu au fost probleme, apa caldă a fost suficientă pentru toată lumea. Singura explicație plauzibilă pentru acest incident este vreun robinet lăsat deschis din greșeală având în vedere că din acest grup cel puțin 8 persoane erau nevăzătoare.
Mulțumim pentru înțelegere.
de la 200 RON / noapte
3

Cameră matrimonială

16 m2, baie proprie
Maxim 2 adulți

Facilități: dulap sau garderobă, lenjerie de pat, TV, umerașe pentru haine.

In baie: cabină de duș, hărtie igienică, prosoape, săpun/gel de duș.

Apartament 2 camere

30 m2, baie proprie
Maxim 2 adulți și 2 copii

Facilități: dulap sau garderobă, lenjerie de pat, TV, umerașe pentru haine.

In baie: cabină de duș, hărtie igienică, prosoape, săpun/gel de duș.

Distribuie pagina