Complex Turistic Lacul Sărat
Ocna Șugatag, sat Ocna Șugatag
12.01.2025 - nota: 10
Prima data in această locație, am fost un grup de prieteni, ne-am simțit foarte bine am plecat cu gândul la o revenire. Cazarea ok, mâncarea deosebită, piscinele interioare curate. Turiști din mai multe județe, pe fețele lor se putea citi satisfacția, n-am observat scene de nemulțumire.
Recomand cu încredere!
Recomand cu încredere!
17.09.2023 - nota: 10
Această locație o pată de rușine a cea ce înseamnă maramureș. Am stat 5 zile nu am văzut cameriste , am întrebat 3 ospătari cât costă un meniu și am primit 3 raspunsuri diferite. Muzica tare pe terase, mizerie in camere,apa sub temperatura indicată in anunț, micul dejun se servește dupa placul ospatarilor. Fugiti !!! nu recomand !!!
Răspunsul proprietății:
Ați greșit locația .Poza asta nu este de la noi .Noi nu avem așa ceva.Scrieți recenzii unde ați fost cazați și fiți mai atenți la numele locației.
Răspunsul proprietății:
Ați greșit locația .Poza asta nu este de la noi .Noi nu avem așa ceva.Scrieți recenzii unde ați fost cazați și fiți mai atenți la numele locației.
15.07.2021 - nota: 9.83
A fost neașteptat de frumos. Personalul deosebit de politicos, săritor, in ceea ce o privește pe Anuța, cred ca este omul fără de care pensiunea nu ar mai funcționa așa de bine. Un loc pitoresc, bine organizat, cu toate facilitățile la care poți spera intr-o zona rurală. Mâncarea excelenta și camerele foarte curate.
La capitolul minus, as sugera proprietarilor sa instaleze aer condiționat in camere.
La capitolul minus, as sugera proprietarilor sa instaleze aer condiționat in camere.
sejur: 12.09.2019 - 15.09.2019 - nota: 9.17
Totul a fost OK. Recomand cu incredere acest loc minunat pentru toata lumea!!!
sejur: 16.09.2018 - 21.09.2018 - nota: 10
Am avut un sejur minunat la Complexul Lacul Sărat din Ocna Sugatag.Totul a funcționat bine:cazarea, mâncarea a fost super bună și multă, angajații sunt majoritatea tineri și f.draguti, este curat peste tot,apa sărată este f.buna.Recomand cu toată încrederea acest loc minunat.Multumim pentru tot, și sper sa revenim și anul viitor!!
Minusuri, după părerea mea nu sunt ,in cea ce privește Complexul, doar drumul ar trebui asfaltat.
Minusuri, după părerea mea nu sunt ,in cea ce privește Complexul, doar drumul ar trebui asfaltat.
sejur: 16.09.2018 - 21.09.2018 - nota: 10
A fost totul excelent.
sejur: 13.08.2018 - 18.08.2018 - nota: 8.67
Locația frumoasă. Apa sărată super, prețurile ok, mâncarea foarte bună. Pâinea făcută chiar acolo delicioasă . Recomand!
Angajații din restaurant foarte plictisiți și neatenți la clienți. Aștepți foarte mult sa îți aducă meniul apoi aștepți după nota de plată iar daca mai vrei ceva între timp te cam doare mâna cât stai cu ea ridicată până te bagă cineva în seamă. Aș recomanda patronului sa nu le mai de parola de wifi că poate atunci ar fi atenți la clienți nu la telefoane.
Angajații din restaurant foarte plictisiți și neatenți la clienți. Aștepți foarte mult sa îți aducă meniul apoi aștepți după nota de plată iar daca mai vrei ceva între timp te cam doare mâna cât stai cu ea ridicată până te bagă cineva în seamă. Aș recomanda patronului sa nu le mai de parola de wifi că poate atunci ar fi atenți la clienți nu la telefoane.
sejur: 27.07.2018 - 05.08.2018 - nota: 7.67
Lipsa frigiderului in camera,prosoape schimbate la cel puțin 2 zile
sejur: 06.08.2018 - 12.08.2018 - nota: 9.33
Daca anul trecut am aratat cateva minusuri, de data aceasta nu am nimic de reprosat. Totul a fost la superlativ. Bravo!
Turist necazat, a notat doar comunicarea cu personalul unității în 05.09.2017. - nota: 8
Mancarea, patronul cumsecade, amabil.Problemele minore s-au rezolvat repede!
Muzica data foarte tare
Muzica data foarte tare
sejur: 07.08.2017 - 11.08.2017 - nota: 8.67
O nota buna pentru modul de intretinere a bazinelor, curatenia din incinta, apa calda in permanenta la dusuri, mancarea foarte buna, personal amabil.
Cred ca este obligatorie montarea de instalatii de aer conditionat in camere. De asemenea, in orele de varf la servirea mesei pe terasa personalul trebuie sa fie mai atent pentru ca au fost momente de haos total acolo.
Cred ca este obligatorie montarea de instalatii de aer conditionat in camere. De asemenea, in orele de varf la servirea mesei pe terasa personalul trebuie sa fie mai atent pentru ca au fost momente de haos total acolo.
sejur: 31.05.2017 - 02.06.2017 - nota: 9
Raportul pret/calitate
sejur: 01.06.2017 - 05.06.2017 - nota: 9.17
Cazarea a fost ok, curat. Micul dejun indestulator, diversificat, inclus in pretul cazarii. Accesul la piscine deasemenea inclus.
sejur: 01.04.2017 - 02.04.2017 - nota: 9.5
Jacuzzi, piscină cu apă termala, avea 37 grade. Plus afara mai e o piscina, dar asta vara. Mancarea anu fost genială, ieftina, bună, multa plus micul dejun care l-am avut inclus a fost foarte diversificat, vederea la lac care e minunată dacă prinzi camerele corespunzătoare sau vederea la piscină unde puteți vedea răsăritul.
Gălăgia care din păcate prietenii mei nu au avut norocul să aibă camera bine amplasată și până la 2 noaptea a trebuit să suporte petrecerea de jos si căldura, care s-a oprit, dar la cererea noastră a repornit din nou si s-a rezolvat.
Gălăgia care din păcate prietenii mei nu au avut norocul să aibă camera bine amplasată și până la 2 noaptea a trebuit să suporte petrecerea de jos si căldura, care s-a oprit, dar la cererea noastră a repornit din nou si s-a rezolvat.
sejur: 11.02.2017 - 12.02.2017 - nota: 10
Unitate curată,mâncare foarte buna,personal foarte drăguț, nota 10
Din punctul meu de vedere nu am găsit minusuri ,eventual sonor mai mic la muzica...
Din punctul meu de vedere nu am găsit minusuri ,eventual sonor mai mic la muzica...
sejur: 30.11.2016 - 04.12.2016 - nota: 8
Puncte tari: Foarte plăcută priveliştea lacului Gavril, brăzdat de răţuştele sălbatice, O formaţie muzicală profesionistă.
Ce vă place: Foarte plăcut din punct de vedere al apei calde şi căldurii, Personalul amabil şi serviabil, Seriozitatea şi fermitatea domnului Hotea Ioan.
Minusuri: Indicatoarele de afişare şi îndrumare spre pensiune, Ingheţarea drumului de coborâre spre pensiune, este periculos la întâlnirea cu alte maşini.
Sugestii: Parcarea din faţă trebuie amenajată, Micul dejun poate fi mai variat, fiind incluse şi fructe sau preparate de post: zacuscă, vinete, salate de toamnă.
Nemulţumiri: În camere dulapurile nu au umeraşe, Accesoriile din băi ar trebui reparate sau schimbate, Prosoapele şi gunoiul ar trebui luate măcar la doua zile, În piscina interioară sunt puţine cuiere şi paturile de masaj sunt cam uzate, Programul formaţiei muzicale trebuie armonizat cu orele de odihnă, deoarece cântă la volum mare până după miezul nopţii.
Ce vă place: Foarte plăcut din punct de vedere al apei calde şi căldurii, Personalul amabil şi serviabil, Seriozitatea şi fermitatea domnului Hotea Ioan.
Minusuri: Indicatoarele de afişare şi îndrumare spre pensiune, Ingheţarea drumului de coborâre spre pensiune, este periculos la întâlnirea cu alte maşini.
Sugestii: Parcarea din faţă trebuie amenajată, Micul dejun poate fi mai variat, fiind incluse şi fructe sau preparate de post: zacuscă, vinete, salate de toamnă.
Nemulţumiri: În camere dulapurile nu au umeraşe, Accesoriile din băi ar trebui reparate sau schimbate, Prosoapele şi gunoiul ar trebui luate măcar la doua zile, În piscina interioară sunt puţine cuiere şi paturile de masaj sunt cam uzate, Programul formaţiei muzicale trebuie armonizat cu orele de odihnă, deoarece cântă la volum mare până după miezul nopţii.
sejur: 30.11.2016 - 04.12.2016 - nota: 8
Conditii decente in camera,bazin cu apa sarata e OK,
Meniu foarte slab la restaurantul unitatii.
Meniu foarte slab la restaurantul unitatii.
sejur: 23.10.2016 - 28.10.2016 - nota: 10
Oameni primitori cazarea a fost buna apa curata va multumim
sejur: 15.08.2016 - 20.08.2016 - nota: 8.83
Am avut parte de un concediu excelent la Complexul Turistic Lacul Sarat din Ocna Șugatag. Totul a funcționat bine începând cu rezervarea si continuând cu serviciile oferite. Mi-au plăcut liniștea si ritmul in care sau desfășurat toate lucrurile (cazare, servire, comunicare, rezolvarea unor probleme, etc.) Condițiile de cazare sunt confortabile, mâncarea este multă si buna, angajații sunt in mare majoritate tineri, dar activi, drăguți si comunicativi. De patroni ce sa mai zic, ei sunt la superlativ in toate privintele, mi-ar place sa găsesc in Romania astfel de patroni cu o asemenea viziune si practica de afaceri. Acestea fiind spuse va recomand cu toată libertatea Complexul Turistic Lacul Sarat din Ocna Șugatag.
Nu am nici un comentariu de facut pentru minusuri deoarece totul a fost excelent si nu am nici un motiv pentru care sa prezint intr-o lumina negativă locația.
Nu am nici un comentariu de facut pentru minusuri deoarece totul a fost excelent si nu am nici un motiv pentru care sa prezint intr-o lumina negativă locația.
sejur: 23.08.2016 - 26.08.2016 - nota: 10
Primirea .
sejur: 15.08.2016 - 17.08.2016 - nota: 9
Ne-am simtit foarte bine la acest complex, bazinele sunt suficient de mari iar spatiul verde de langa ele suficient. Mancarea este exceptionala, meniul zilei indestulator si variat. Micul dejun inclus in cazare a fost foarte bun. Apa sarata este foarte sarata si tine orice persoana la suprafata. Administratorul, domnul Hotea si sotia dansului ne-au acordat sprijinul si am observat ca se preocupau personal pentru buna desfasurare a activitatilor. Perioada in care am fost noi a fost in plin sezon.
Am mai degraba sugestii de imbunatatire iar acestea se refera la amanunte gen inchizatori usor de utilizat la bai si vestiare, dusuri langa bazinul cu apa dulce, un sistem de colectare selectiva a deseurilor. Din discutia cu d-nul Hotea am inteles ca urmeaza o renovare majora in aceasta toamna si vor fi multe schimbari pozitive.
Am mai degraba sugestii de imbunatatire iar acestea se refera la amanunte gen inchizatori usor de utilizat la bai si vestiare, dusuri langa bazinul cu apa dulce, un sistem de colectare selectiva a deseurilor. Din discutia cu d-nul Hotea am inteles ca urmeaza o renovare majora in aceasta toamna si vor fi multe schimbari pozitive.
sejur: 07.07.2016 - 10.07.2016 - nota: 9.33
Ambianţa .
O mai bună evidenţă a cazărilor.Preţuri un pic cam "piperate".
O mai bună evidenţă a cazărilor.Preţuri un pic cam "piperate".
sejur: 05.07.2016 - 10.07.2016 - nota: 9.33
Totul a fost bine.Apa excelenta,mancarea buna mai ales painea de casa.
Ceva indicatoare pe drumul spre pensiune.Drumul spre complex ar trebui asfaltat.
Ceva indicatoare pe drumul spre pensiune.Drumul spre complex ar trebui asfaltat.
sejur: 16.07.2016 - 22.07.2016 - nota: 9.67
Amabilitate,curatenie,piscinele,mancarea buna ,la preturi rezonabile,oameni de cuvant,saritori.multumim frumos pentru tot
Nu am avut nemultumiri;va multumim pentru tot,sunteti oameni de cuvant
Nu am avut nemultumiri;va multumim pentru tot,sunteti oameni de cuvant
sejur: 25.07.2016 - 29.07.2016 - nota: 9.5
Conditiile de bai foarte bune, apa incalzita. Este apa curata in bazine. Mancarea foarte buna.
sejur: 15.07.2016 - 17.07.2016 - nota: 10
Camere curate,mancare buna,piscine curate.
sejur: 16.07.2016 - 21.07.2016 - nota: 8.5
Atmosfera, aer curat, personal amabil
Nu se face curatenie zilnic in camere, usa de la balcon nu are plasa pentru insecte
Nu se face curatenie zilnic in camere, usa de la balcon nu are plasa pentru insecte
sejur: 04.02.2016 - 07.02.2016 - nota: 8.5
Personal amabil si implicat. Proprietarul implicat zi de zi in buna desfasurare a activitatii. Raport calitate/pret - corect !!!
sejur: 29.12.2015 - 02.01.2016 - nota: 3.5
Oameni primitori,camerele arata f bine.
Mancarea nu este una cu adevarat traditionala si nici f gustoasa,serviciul in restaurant nu este unul satisfacator,gaseti masa murdara cand cobori da iei chiar si micul dejun,nu exista meniu,nu stii ce trebuie sa mananci sau sa comanzi.
Răspunsul proprietății:
Bună ziua domnisoara Angela imi cer scuze pentru comportamentul unități, dar trebuie sa menționăm și noi citeva lucruri.În primul rind noi nu v-am promis mincare tradițională ca nu avem cum sa producem atita mincare la restaurantul nostru cu o capacitate de 250 locuri.In al doilea rind probabil ați găsit masa murdara pentru ca la noi petrecerile de revelion au ținut pina dimineață,3 nopți la rind și probabil la oboseala cea avut personalul,au mai facut și ei greșeli. Noi și eu personal, propietarul unități ne cerem mii de scuze și permiteți-mi sa va fac și eu o recomandare.La următorul revelion încercați sa nu mai mergeți înpreuna cu părinți dv ca sigur o sa fiți dezamăgită iar,găsiți va și dv un iubit și sigur totul o sa fie bine[ati avut reclamati de la camera 17,ca vati certat foarte mult in camera,putem confirma asta].Apropo de meniuri,avem cel putin vreo 10 si o sa mai cumpara daca dv spuneti ca nu sint destule.Multumim mult de intelegere.
Mancarea nu este una cu adevarat traditionala si nici f gustoasa,serviciul in restaurant nu este unul satisfacator,gaseti masa murdara cand cobori da iei chiar si micul dejun,nu exista meniu,nu stii ce trebuie sa mananci sau sa comanzi.
Răspunsul proprietății:
Bună ziua domnisoara Angela imi cer scuze pentru comportamentul unități, dar trebuie sa menționăm și noi citeva lucruri.În primul rind noi nu v-am promis mincare tradițională ca nu avem cum sa producem atita mincare la restaurantul nostru cu o capacitate de 250 locuri.In al doilea rind probabil ați găsit masa murdara pentru ca la noi petrecerile de revelion au ținut pina dimineață,3 nopți la rind și probabil la oboseala cea avut personalul,au mai facut și ei greșeli. Noi și eu personal, propietarul unități ne cerem mii de scuze și permiteți-mi sa va fac și eu o recomandare.La următorul revelion încercați sa nu mai mergeți înpreuna cu părinți dv ca sigur o sa fiți dezamăgită iar,găsiți va și dv un iubit și sigur totul o sa fie bine[ati avut reclamati de la camera 17,ca vati certat foarte mult in camera,putem confirma asta].Apropo de meniuri,avem cel putin vreo 10 si o sa mai cumpara daca dv spuneti ca nu sint destule.Multumim mult de intelegere.
sejur: 30.12.2015 - 03.01.2016 - nota: 7
Gazdele,obiectivele turistice
Personalul prea tanar si neexperimentat,curatenia din camere
Personalul prea tanar si neexperimentat,curatenia din camere