×
destinatii
Destinații
inedite
Inedite
wow Wow
25
lux Lux
85
tradiționale Tradiționale
143
priveliște Priveliște
170
retrase Retrase
27
în munți În munți
12
pe malul apei Pe malul apei
212
în pădure În pădure
234
domeniu Domeniu
26
peisagistică Peisagistică
101
agro Agro
24
la țară La țară
48
fermă Fermă
12
herghelie Herghelie
14
livadă Livadă
34
cramă Cramă
7
boutique Boutique
210
castel Castel
6
conac Conac
9
log home Log home
121
tiny Tiny
52
a-frame A-frame
143
hobbit Hobbit
1
glamping Glamping
11
camping Camping
6
plutitor Plutitor
7
SPA SPA
59
piscină Piscină
355
gastro Gastro
415
Proprietăți favorite
Ultimele vizitate
Aprilie - Mai 2027
joi
vin.
sâm.
dum.
lun.
mar.
mie.
29
30
1
2
3
4
5


vezi calendarul complet





Decembrie 2026
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
21
22
23
24
25
26
27


vezi calendarul complet





Decembrie 2026 - Ianuarie 2027
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
28
29
30
31
1
2
3


vezi calendarul complet





0 oferte Paste
0 oferte Craciun
0 oferte Revelion
Total oaspeti:
Camera 1
Camera 2
Camera 3
Camera 4

Cabana A-frame Sohodol

Bran, sat Sohodol
10.0 / 35 recenzii
Adaugă recenzie Toate recenziile

Iulia din Bacău (cuplu tânăr)
30.06.2026 - nota: 10
Acesta cazare este foarte frumoasă, are o priveliște de iti ia răsuflarea, vezi muntii și verde cât de mult!
Am fost 2 cupluri cu copii, este minunat ca au gradina și animale, se pot bucura de natură cu adevărat! Gazdele foarte atente la nevoile noastre, am primit chiar și gogosi pentru copii!
Antonia din Timișoara (grup)
23.06.2026 - nota: 10
Această locație este superbă, modernă și cel mai mare plus este ca suntem singuri, nu este nici o casă aici și nu se aud decât greieri, și mică fermă care o au proprietarii! Foarte mult spațiu verde pentru copii! Pentru liniște și detașare de tot, această locație cu priveliște e perfectă, oriunde te uiti și de pe fiecare balcon, peisajul este de vis! Si mai vreau sa punctez calitate/pret este super, mult peste așteptări!
Proprietarii foarte amabili!
Nicoleta din București (familie cu copii mici)
20.06.2026 - nota: 10
Nu am doar cuvinte de laudă pentru această locație, foarte curată, priveliște un foișor modern cu tot ce ai nevoie pentru grătar!
Și nu în ultimul rând, un jacuzzi cu multe funcții care nu am mai ieșit din el! Tot ce aveți nevoie este un mic bagaj și acolo ai acces la magazine și cumpărături!
Andra Scorțaru din Câmpina (grup)
30.03.2026 - nota: 10
Am avut parte de o experiență absolut minunată la această cabană A-frame cu jacuzzi, care a depășit toate așteptările mele. De la primul pas în interior, am fost impresionat de designul modern, dar, în același timp, cald și primitor. Totul este gândit până la cele mai mici detalii, creând o atmosferă relaxantă și elegantă.

Curățenia a fost impecabilă în fiecare colț al cabanei, lucru care contează enorm pentru mine. Bucătăria este complet utilată, având tot ce ai nevoie pentru a pregăti orice masă, fie că este vorba despre un mic dejun rapid sau o cină mai sofisticată. Un mare plus a fost aparatul de cafea, deja alimentat, care oferă o cafea extrem de gustoasă – un detaliu mic, dar care face diferența dimineața.

Jacuzzi-ul a fost, fără îndoială, punctul forte al șederii. Să te relaxezi în apă caldă, în mijlocul naturii, este o experiență de vis, perfectă pentru a te deconecta complet de stresul cotidian.

Întreaga cabană emană confort și rafinament, fiind locul ideal pentru o escapadă romantică sau pentru câteva zile de liniște. Totul a fost exact așa cum îți dorești când cauți o experiență specială: liniște, confort, curățenie și atenție la detalii.


Răspunsul proprietății:
Va multumesc mult❤

poze recenzie
Diana Filipoiu din Dârmănești (grup)
06.01.2026 - nota: 10
Am avut parte de un sejur absolut minunat la această cabană și pot spune cu toată sinceritatea că totul a fost la superlativ. Cabana este foarte curată, bine întreținută și complet utilată, oferind tot confortul necesar pentru o vacanță reușită. Locația este superbă, liniștită, perfectă pentru relaxare și deconectare. Gazdele au fost extrem de primitoare, amabile și mereu disponibile pentru orice întrebare sau nevoie. Ne-am simțit ca acasă.

Răspunsul proprietății:
Vă multumesc❤

poze recenzie poze recenzie
Necula Betti din Mioveni (grup)
04.01.2026 - nota: 10
Am închiriat toată pensiunea, atmosfera a fost superbă. Gazdele au fost prietenoase și ne-au ajutat cu tot ce am avut nevoie. A fost curățenie, localizarea este perfectă pentru grupuri deoarece nu sunt vecini. Camerele foarte confortabile.


Răspunsul proprietății:
Vă multumesc❤

poze recenzie
Alina din Iași (cuplu tânăr)
29.12.2025 - nota: 10
O cabană excelentă, dotată cu absolut tot ce ai nevoie pentru un sejur relaxant. Totul este curat, modern și gândit până la cel mai mic detaliu. Gazdele sunt extrem de primitoare, mereu disponibile și te fac să te simți binevenit din primul moment. Iar peisajele… pur și simplu demențiale – priveliști care îți taie respirația și te fac să uiți complet de agitația zilnică.

Răspunsul proprietății:
Vă multumim❤

poze recenzie poze recenzie poze recenzie
Nedelcu Alexandra din Ploiești (cuplu tânăr)
22.12.2025 - nota: 10
Cazarea îți oferă o oază de liniște și relaxare. Priveliștea este superbă, iar proprietarii dau dovadă de amabilitate. Are toate dotările necesare, iar jacuzzi-ul este cireașa de pe tort.

Răspunsul proprietății:
Vă multumesc❤

poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie
Valeria din Galati (grup)
01.12.2025 - nota: 10
Cabana a fost o experiență excelentă: foarte curată, bine întreținută și dotată cu absolut tot ce este necesar pentru un sejur confortabil. De la bucătărie complet echipată până la spațiile primitoare, totul a fost gândit cu atenție. Locația liniștită și atmosfera caldă au făcut ca vacanța să fie relaxantă și plăcută.
B Andreea din Bucuresti (grup)
03.11.2025 - nota: 10
Superb! Totul a fost minunat, de la cele mai mici amanunte pana la gazda care a fost foarte foarte implicata in nevoile noastre. Cabana este utilata si mobilata cu tot ce ai nevoie, chiar tot ce ai nevoie. Zona de gratar de asemenea este amenajata complet. Privelistea minunata!
Dorin din Brasov (cuplu tânăr)
03.10.2025 - nota: 10
Am avut parte de cea mai minunata relaxare la aceasta cabana!! De cum am ajuns la cazare peisajul ne-a lasat cu gura cascata. În interior este totul cu bun gust si ai absolut tot ce-ti doresti.
Gazdele ne-au incazit cabana prin semineu. Seara am stat la jacuzzi unde apa era perfecta, 41 grade, si am continuat cu un gratar unde este dotat cu ce ai nevoie. Am discutat doar prin telefon, nici nu ne-am vazut la ochi cu proprietarii. Multumim foarte mult.


Răspunsul proprietății:
Vă multumim! Și dorim sa aveți mereu sejururi de neuitat! Doamne ajuta să ne revedem cu bine! ❤

poze recenzie
Ramona din București (cuplu tânăr)
11.09.2025 - nota: 10
Această cazare este minunată, are o priveliște superbă și extrem de curată și bine întreținută, se vede cât de mult suflet pun proprietarii în ceea ce oferă turiștilor! Sunt 2 tineri cu o calitate excelenta de a oferi turiștilor tot ce este necesar pentru confortul lor!

Răspunsul proprietății:
Vă multumim, si sperăm să aducem tot ce se poate bun pentru confortul dumneavoastră !❤
Cosmina Radu din Gaesti (familie cu copii mici)
01.06.2025 - nota: 10
Am petrecut un concediu de neuitat la această cabană! Liniște, curățenie, confort și o priveliște absolut superbă. Cabana este amenajată cu mult bun gust, totul este gândit până la cel mai mic detaliu, iar atmosfera este de vis.

Gazdele au fost foarte primitoare și atente, iar locul e ideal pentru relaxare și reconectare cu natura. Ne-am simțit minunat!
Relu din Dâmbovița (cuplu tânăr)
31.05.2025 - nota: 10
Această locație are o priveliște superba și este foarte spațioasă, să nu vorbim cât de bine este dotată și foarte modernă, și super preț pentru 1 noapte - 1350 lei cu jacuzzi inclus pentru 6 persoane, este super calitate preț, nu ezitați să încercați. Noi am crezut inițial ca este o țeapă, căci am avut parte de o țeapă de revelion cu avans dat la o pensiune wow, dar de fapt nu exista!
George din București (familie cu copii mici)
18.05.2025 - nota: 10
Are o priveliște extraordinară, dar sa nu uitam de liniștea care este! Am fost cu copii la această unitate și sunt extrem de încântați de spațiul verde și de mica ferma din gospodăria gazdelor, o locație superbă și modernă! Încă un punct au la locație - jacuzzi-ul - care este cireașa de pe tort!
Lucian din București (cuplu tânăr)
18.05.2025 - nota: 10
Foarte frumoasă locația și moderna cu foarte mult bun gust și clasă, totul amenajat și la locul lui fiecare lucru, este curat tare și liniștită pensiunea, și nu ezitați sa va bălăciti în jacuzzi, face toată șederea dumneavoastră mai relaxată!
Alex din Bucuresti (cuplu tânăr)
17.05.2025 - nota: 10
Locația este foarte curată și spațioasă, am avut totul la dispoziție - foișor, grătar, priveliște, totul amenajat cu bun gust și o grădină foarte bine întreținută, cu multe flori și din jacuzzi care nu am fi ieșit din el! Va mulțumim pentru găzduire, sunteți niște proprietari pe care cu greu ii mai întâlnești!
Mihaela din București (cuplu tânăr)
09.05.2025 - nota: 10
O experiență de neuitat! Căsuța A-Frame este amenajată cu mult bun gust, foarte curată și primitoare. Priveliștea este spectaculoasă, iar liniștea din zonă face totul și mai special. Am apreciat atenția la detalii și ospitalitatea gazdelor., am avut un weekend de relaxare totală!

Răspunsul proprietății:
Vă mulțumim
Bogdan din București (familie cu copii mici)
05.04.2025 - nota: 10
Este minunat și totul așezat ca la carte, o viziune modernă ce dovedește abilități frumoase ale arhitecturii, si nu în ultimul rând curatenia, exceptional de curat. să serviti Un loc perfect pentru a servi un vin în jacuzzi, și gazda o persoana minunată!

Răspunsul proprietății:
Vă mulțumim
Lapadat Cristi din Segarcea (cuplu tânăr)
26.02.2025 - nota: 10
Am fost în perioada 23-25.02.2025, totul este la superlativ, mult mai frumos în realitate decât ce se poate vedea în fotografii, gazde foarte primitoare și amabile, curățenie maximă, intimitate, cabana este foarte spațioasă, complet utilată, nu este nevoie de nimic.

Răspunsul proprietății:
Vă mulțumim enorm, sunteți o familie minunată și va așteptăm cu mare drag la noi!
Aneimona din Călărași (cuplu tânăr)
22.02.2025 - nota: 10
Am fost la aceasta cabana în luna august pentru 2 nopti, am revenit acum iarăși, țin sa menționez ca este o locație absolut superbă cu tot ce este nevoie!
Și să nu mai povestim despre ambiția proprietarei care ne povestea că dorește să aducă ca plus un jacuzzi modern pentru a fii mai mult confort și lux, dar când am ajuns ce credeți? A fost jacuzzi aici! Țin sa menționez că atunci când plec de aici simt că trebuie să mă întorc înapoi! Va fi locul meu de suflet aici! priveliște, liniște, și câteva căprioare care le vedeți dimineața! Absolut superb!


Răspunsul proprietății:
Vă mulțumesc, cu mare drag ve-ți avea parte și de alte beneficii în viitor, dar va surprindem frumos
Ioana din Cluj (cuplu tânăr)
19.01.2025 - nota: 10
Cazarea este foarte frumoasă, o localitate cu o priveliște de nedescris!
Vom reveni cu mare drag după ce va fi achizitionat și jacuzzi! Gazdele sunt un cuplu tânăr cu viziuni frumoase și foarte amabili!
Chiar am rămas impresionați cum au făcut această cabană cu mâinile lor! Vrem sa va mulțumim și cu siguranță va recomandam și prietenilor noștri!


Răspunsul proprietății:
Vă mulțumim, asa am putere de a face multe lucruri frumoase pentru toți oaspeții
Andra Elena din Pitesti (familie cu copii mici)
16.12.2024 - nota: 10
O locație absolut superbă! Cabană este foarte curtată, a complet utilată cu tot ce ai nevoie, proprietarii foarte amabili și foarte deschiși, priveliștea către munți superbă. A fost totul absolut minunat, recomand să ajungeți la această cabană măcar odată, noi cu siguranță vom reveni.
Raluca din Maramures (cuplu tânăr)
23.09.2024 - nota: 10
Recomandăm această locație, are o priveliște deosebita, și foarte multă liniște!
Cabana este foarte spațioasă, deși nu ne asteptam din pozele de pe net sa fie asa mari camerele, dar am rămas surprinși! Curățenie și foarte bine amenajat cu foisor și gratar!
Mulțumim frumos și vă vom recomanda și la grupul nostru de prieteni!


Răspunsul proprietății:
Va mulțumim!♥️

poze recenzie
Eduard din Chiajna (grup)
18.09.2024 - nota: 10
Recomand această pensiune, foarte frumoasă o zonă liniștită cu o priveliște de vis, gazdele foarte primitoare, care ne-au stat la dispoziție cu tot ce am avut nevoie! Drumul este accesibil până la cabana, doar ca ajuta mult o mașină 4x4 ,căci noi nu am fost învățați cu drum de țară!
Vom reveni cu mare drag în sezonul de iarnă căci vrem sa testăm un vin la șemineul acela superb, va mulțumim și să ne revedem cu bine!


Răspunsul proprietății:
Vă mulțumim și cu siguranță anul viitor va arata și drumul mai bine și va fii și mult mai accesibil ❤️❤️
Emanuel din Galați (familie cu copii mici)
17.08.2024 - nota: 10
Am ajuns la această locație minunată, cu o priveliște de nedescris din dormitor, saltele confortabile și de calitate superioară, ne-a plăcut și vom reveni aici cu siguranță!
Cafeluta are alt gust cu un expressor cu boabe pus de gazde care ne-a surprins! Deci, va recomandam!
Ca "pont", locația este noua, acum recent deschisă! Mulțumim!


poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie
Cristina din Chiajna (familie cu copii mici)
22.07.2024 - nota: 10
O locație de vis, în mijlocul naturii, peisaje ce te incarca cu energie, aer curat, ușor de găsit, curățenie, totul la superlativ! Gazde minunate, totul este nou, mobilat cu foarte mult bun gust. Vom reveni cu drag de fiecare dată! Recomandam cu căldură cabană A-frame Sohodol!❤️

Răspunsul proprietății:
Va mulțumim pentru încrederea de a,alege locația noastră!
Dana din București (cuplu tânăr)
19.07.2024 - nota: 10
Am decis în ultimul timp sa alegem cazare la aceste unități, dintre care aceasta cazare ne-a uimit, aceasta locație este a unui cuplu tânăr, fiecare parte a casei este muncita de ei 2, felicitări pentru ambiție! Foarte moderna și cu mult bun gust! Priveliste deosebita și cu un șemineu în living care face totul în ambient! Vom reveni aici, că ne-a plăcut!❤️

Răspunsul proprietății:
Va mulțumesc pentru această recenzie,care ne dă putere pentru a lupta mai mult, satisfacția dumneavoastră, este puterea noastră!❣️
Manuela din Bucuresti (grup)
19.07.2024 - nota: 10
Este o locatie noua si foarte curăta si cu bun gust amenajata, priveliste si liniste din belsug, suntem din Constanta si caldura ne-a omorat, dar aici e racoare si frumos! Am avut un concediu bine meritat la aceasta locație, felicitări pentru asa locatie la un pret superb pentru ce ne oferiti! Va multumesc pentru gazduire!

Răspunsul proprietății:
Va mulțumim și aceste cuvinte frumoase ne fac sa facem din ce în ce un confort mai adecvat pentru locația nostra ❤
Antoanela din Constanța (grup)
07.07.2024 - nota: 10
Un mare 10 cu felicitări! Am petrecut o vacanță de vis. Pozitionarea pensiunii in natură este un mare avantaj. Aerul curat si peisajele frumoase din zonă ne-au încărcat cu energie bună. Gazdele foarte primitoare, curățenie, bucataria utilată profi, totul a fost peste așteptări, vă mulțumim pentru găzduire, vom reveni cu drag.

Răspunsul proprietății:
Doamne nu pot decât sa va țin minte pentru toate sfaturile !Va mulțumim ca ne-ați ales

poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie poze recenzie
de la 1,000 RON / noapte
3

Distribuie pagina