×
destinatii
Destinații
inedite
Inedite
wow Wow
24
lux Lux
81
tradiționale Tradiționale
139
priveliște Priveliște
172
retrase Retrase
32
în munți În munți
19
pe malul apei Pe malul apei
211
în pădure În pădure
244
domeniu Domeniu
26
peisagistică Peisagistică
110
agro Agro
23
la țară La țară
45
fermă Fermă
11
herghelie Herghelie
13
livadă Livadă
33
cramă Cramă
7
boutique Boutique
217
castel Castel
6
conac Conac
9
log home Log home
121
tiny Tiny
52
a-frame A-frame
136
hobbit Hobbit
1
glamping Glamping
11
camping Camping
6
plutitor Plutitor
7
SPA SPA
63
piscină Piscină
340
gastro Gastro
401
Proprietăți favorite
Ultimele vizitate
Aprilie - Mai 2027
joi
vin.
sâm.
dum.
lun.
mar.
mie.
29
30
1
2
3
4
5


vezi calendarul complet





Decembrie 2026
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
21
22
23
24
25
26
27


vezi calendarul complet





Decembrie 2026 - Ianuarie 2027
lun.
mar.
mie.
joi
vin.
sâm.
dum.
28
29
30
31
1
2
3


vezi calendarul complet





0 oferte Paste
0 oferte Craciun
0 oferte Revelion
Total oaspeti:
Camera 1
Camera 2
Camera 3
Camera 4

Pensiunea Lac Colibița

Bistrița Bârgăului, sat Colibița
Adaugă recenzie Toate recenziile

Florin din Suceava (cuplu tânăr)
sejur: 22.07.2016 - 23.07.2016 - nota: 9.67
Amplasarea, se vede superb lacul de sus
Loc plin de liniște potrivit pt relaxare
Mic dejun bufet suedez diversificat și gustos
Personal amabil
Curățenie în camere și baie


Jacuzzi ar trebui sa fie funcțional
Mi s-a comunicat prin mail un preț de 140 lei,am dat un avans de 70 lei, iar la recepție mi s au mai solicitat 75 lei, adică un total de 145 lei.
Pensiunea este la început și nu prea sunt activități de practicat în cadrul ei.Am fost îndrumați sa mergem la Fisherman unde am mers cu hidrobicicleta pe lac 40 lei/ora
Marius din Tg Mures (familie cu copii mici)
sejur: 20.06.2016 - 24.06.2016 - nota: 10
O zona frumoasa, unde te poti bucura de munte si "mare" (datorita lacului Colibita), o zona linistita unde te poti odihnii dar poti face si trasee montane.
Pensiunea e frumoasa, apoape noua, inaugurata cu putine luni in urma, amplasata pe o creasta inalta cu vedere inspre lac si munte. Panorama este foarte frumoasa, vazuta de la pensiune.
Mi-a placut pensiunea, e realizata cu materiale de buna calitate si cu bun gust, e curata si bine amplasata, cu sisteme functionale (apa calda, tv, wifi)
Personalul este foarte amabil, respectuos, sunt oameni care cunosc foarte bine zona si istoria Colibitei, pentru ca au crescut acolo, sunt munteni autentici. Am aflat de la ei multe lucruri interesante despre zona.
Mancarea este buna, pregatita acolo in bucataria proprie, o parte din alimente sunt obtinute chiar in acea zona.
Deasemenea gasiti in restaurantul pensiunii si bautura potrivita (o bere, un vin sau un paharel de tarie) toate la preturi foarte acceptabile (nu a fost nevoie sa le duc de acasa)
Accesul cu masina se poate face pana la usa pensiunii, drumul e asfaltat pana acolo. Sunt 15 km de la E58 pana la baraj si inca 5 km de la baraj la pensiune.
Mi-a placut zona, muntele, lacul si calitatea oamenilor de acolo.


Nemultumiri - 0
Imbunatatiri - am inteles ca foarte curand o sa se amenajeze si curtea pensiunii, o sa fie construit un loc de joaca pentru copii, o piscina exterioara si mai multe locuri pentru gratare (suprafata mare a curtii permite constructia acestora)


poze recenzie poze recenzie poze recenzie
Mircea din Ilfov (familie cu copii mici)
sejur: 25.07.2016 - 28.07.2016 - nota: 9.67
Un loc de joaca pentru copii ar face locul perfect !
Felix F din Targu Mures (cuplu tânăr)
sejur: 03.06.2016 - 05.06.2016 - nota: 9.5
Peisajul, curatenia, ospitalitatea localnicolor.

NU.
Adriana Luminita din Piatra Neamt (grup)
sejur: 17.06.2016 - 19.06.2016 - nota: 8.83
Personalul
Claudia din Iasi (cuplu matur)
sejur: 01.08.2016 - 06.08.2016 - nota: 10
Pensiune linistita
peisaj de vis
gazde ospitaliere


Lipsa unui magazin alimentar si cu suveniruri
de la 450 RON / noapte
3

Camera king lake view

16 m2, baie proprie
Maxim 2 adulți

Camere cu vedere directa spre lac care se vede si din pat.

Vedere: spre lac

Facilități: balcon, canale TV prin cablu, coș de gunoi, dulap sau garderobă, frigider, izolare fonică, lenjerie de pat, pardoseală cu mochetă, pardoseală din lemn masiv, plasă țânțari, priză lângă pat, seif, TV, umerașe pentru haine.

In baie: cabină de duș, halat de baie, hărtie igienică, papuci de unică folosință, prosoape, săpun/gel de duș, uscător de păr.

Camera dubla laterala

16 m2, baie proprie
Maxim 2 adulți

Camere cu vedere lac si padure. Lacul se vede de pe balcon

Vedere: spre lac / spre munte

Facilități: balcon, canale TV prin cablu, coș de gunoi, dulap sau garderobă, frigider, pardoseală din lemn masiv, plasă țânțari, priză lângă pat, seif, TV, umerașe pentru haine.

In baie: cabină de duș, halat de baie, hărtie igienică, papuci de unică folosință, prosoape, săpun/gel de duș, uscător de păr.

Camera dubla spate

16 m2, baie proprie
Maxim 2 adulți

Camere duble cu vedere la padure

Vedere: spre munte

Facilități: balcon, canale TV prin cablu, coș de gunoi, dulap sau garderobă, frigider, pardoseală din lemn masiv, plasă țânțari, priză lângă pat, seif, TV, umerașe pentru haine.

In baie: cabină de duș, halat de baie, hărtie igienică, papuci de unică folosință, prosoape, săpun/gel de duș, uscător de păr.

Matrimonial si canapea

21 m2, baie proprie
Maxim 4 adulți

Vedere: spre grădină/curte / spre munte

Facilități: balcon, birou, canale TV prin cablu, coș de gunoi, dulap sau garderobă, frigider, lenjerie de pat, pardoseală cu mochetă, plasă țânțari, priză lângă pat, seif, TV, umerașe pentru haine.

In baie: bideu, cabină de duș, cosmetice gratuite, halat de baie, hărtie igienică, papuci de unică folosință, săpun/gel de duș, uscător de păr.

Distribuie pagina